Последни новини

Актуално

Първо място в Grand pri на Сърбия и 2-ро място за купата на Walther

Сряда, 02 Декември 2015 | Автор на статията:  СОУ Васил Левски

От 25.11 до 29.11.2015г. в Сърбия се проведе Международен турнир по спортна стрелба, където нашият ученик Даниел Димитров от 8-ми клас се класира на първо място в Grand pri на Сърбия и зае 2-ро място за купата на Walther при юношите до 20 години.

Турнирът в Сърбия е част от международния спортен календар на Европейската федерация по спортна стрелба. Участие в него вземаха 6 състезателя от България. Целта с участието на Даниел е международното израстване на момчето като подготовка за Европейското първенство през следващата година. В международните турнири се стреля в два дни. Първият старт се стреля за купата на Сръбската федерация, където Даниел освен, че се класира на първо място, показа и най-добър резултат във всички мъжки дисциплини. Вторият старт взе участие при юношите до 20 години, където зае почетното 2-ро място.

На 28.11.2015г. в гр. Силистра други наши ученици завоюваха следните отличия с участието си в Реп.турнир "Дръстър":

Виктория Иванова - 1-во място

Гергана Калоева - 2-ро място

Милослав Тодоров - 2-ро място.

Републикански турнир "Дръстър" гр. Силистра е традиционно силен турнир, провеждащ се повече от 15 години. Виктория, Гергана и Милослав отново завоюваха своите почетни отличия, доказвайки на всички амбициите си към националния отбор.

Успехите и класиранията на децата са поместени и в сайта на Българския стрелкови съюз.

• Източник: СОУ Васил Левски