Последни новини

Актуално

СОУ „Васил Левски“ печели трето място в турнира на ФК“Дунав“.

Сряда, 11 Май 2016 | Автор на статията:  СОУ Васил Левски

На 23.04.16г. се проведе турнирът за купата на Футболен клуб “Дунав“ между училищата от детски футболен клуб „Драконче“. Участие взеха над 250 деца от русенски училища. Турнирът започна и приключи с химна на Република България и „Тих бял Дунав“.

Инициативата е организирана от ФК „Дунав“ и ДФК „Драконче“. Проектът се реализира по програма „Русе – Европейски град на спорта 2016“, с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“. Целта е да се популяризира футболът сред учениците и да направи съпричастни към масовия спорт русенци.

Кметът Пламен Стоилов и народният представител Пламен Нунев дадоха старт на спортното събитие. След оспорвана битка и много емоция, златните медали спечелиха учениците от ОУ “Васил Априлов“. На второ място останаха децата от ОУ „Тома Кърджиев“. На трето място се класира  отбора на СОУ „Васил Левски“, който също си тръгна с медали и купа.

Наградите на победителите връчиха народният представител Пламен Нунев, зам.-кметът Иван Григоров, президентът на ФК „Дунав“ Русе д-р Симеон Симеонов, треньорът и член на Управителния съвет на „Драконче“ Емил Иванов, футболистите на „Дунав“ Ивайло Раденцов, Мартин Луков, Мартин Ковачев и капитанът на отбора Диян Димов.

• Източник: СОУ Васил Левски